SYNDROM DIABETICKÉ NOHY

Syndrom diabetické nohy (diabetická noha) je jednou ze závažných komplikací diabetu vedoucí v některých případech až k amputaci končetiny. Vzhledem z závažnosti důsledků ke kterým neléčená diabetická noha směřuje je zvýšená péče o nohy u pacientů s diabetem velice důležitá.

Diabetická noha

Příčinou vzniku diabetické nohy bývá neuropatie - postupné odumírání nervových zakončení ve tkáních nohy a angiopatie - postižení tepen a žil včetně vlásečnic. Zatímco snížené prokrvení nohou způsobuje nedostatečné zásobení tkání kyslíkem a nedostatečnou látkovou výměnu (přísun živin i idvod metabolitů) vedoucí ke zvýšené náchylnosti k mechanickému poškození, vzniku vředů a ran, neuropatie způsobí, že pacient poškození necítí. Kombinace těchto dvou faktorů činí ze syndromu diabetické nohy zákeřného protivníka s nímž není snadné bojovat.

VACOdiaped - vakuová fixační dlaha pro fixaci diabetické nohy a optimální distribuci tlaku

VACOdiaped - vakuová fixační dlaha pro fixaci diabetické nohy a optimální distribuci tlaku

Každodenní péče o nohy a jejich kontrola je důležitou součástí denních stereotipů pacientů s rizikem vzniku diabetické nohy. Pro léčbu syndromu diabetické nohy existují v rámci sítě diabetologických pracovišť pracoviště s podiatrickou specializací, jejichž seznam naleznete na stránkách diabetologické společnosti.

Prevence vzniku diabetické nohy není snadná, přesto existují věci jimiž každý z ohrožených pacientů může pomoci vzniku této komplikace zabránit. Patří k nim každodenní péče o nohy, jejich pravidelní kontrola, nošení kvalitní obuvi a ponožek, péče o kůži a v neposlední řadě aktivní spolupráce s ošetřujícím lékařem.

Funkční zóny na ponožce pro diabetickou nohu PROTECT iT ™

Funkční zóny na ponožce pro diabetickou nohu PROTECT iT ™

Některé z produktů které v tomto nelehkém boji mohou pomoci naleznete i v nabídce naší firmy a na našem internetovém obchodě. V současné době z produktů vhodných pro péči o diabetickou nohu nabízíme krémovou pěnu pro péči o kůži diabetické nohy Allpresan, speciální ponožky vhodné pro diabetickou nohu PROTECT iT ™ a termoplastické stélky do bot Formthotics. V případě potřeby fixace nohy, je možné sádru nahradit vakuovou fixací VACOped, resp. specializovanou verzí VACOdiaped.

Každý ze zmíněných produktů má své místo v péči o diabetickou nohu a může přispět ke složení mozaiky prevence vzniku diabetické nohy, nebo pomoci v jejím léčení.

Allpresan diabetic - krémová pěna pro péči o kůži diabetické nohy

Allpresan diabetic - krémová pěna pro péči o kůži diabetické nohy

Allpresan - krémová pěna s obsahem močoviny, pentavitínu a pantenolu pomáhá pokožku hydratovat a zachovat její mechanickou odolnost a pružnost. Jedinečnost krémových pěn Allpresan spočívá v tom, že pokožku hydratují, nikoliv mastí a nedochází tedy k ucpání pórů. Suché kůži, která bývá často příčinou praskání a vzniku ran, nechybí tuk, ale voda.

Ponožky PROTECT iT ™ označované jako "second skin" (druhá kůže) s maximální šetrností chrání proti otlakům a puchýřům. Dokonale sedí, nekloužou a odvádějí pot. Již při prvním navléknutí budete překvapeni lehkostí a pohodlím, které vaše nohy obklopí.

VACOdiaped, jako náhrada sádry, přichází ke slovu v případě potřeby fixace nohy a/nebo odlehčení některých jejích částí. Výhodou tohoto systému je zvýšený komfort, možnost snadné a časté kontroly rány, rychlého přetvarování a v neposlední řadě i hygieny během doby fixace za předpokladu dokonalé fixace a distribuce tlaku během chůze.

V případě potřeby dlaších informací, zájmu o obchodní či odbornou spolupráci či zájmu o některý z produktů který není momentálně dostupný na našem internetovém obchodě nás kontaktujte, prosím.

Pozvánka na Allpresan symposium v rámci EASD Berlín, 1.10.2012 (725.06 kB)

Eshop

Vzdělávací akce

Seminář Formthotics Systém s workshopem

Seminář Formthotics Systém s workshopem

16. listopadu 2018

Pro velký zájem o účast na posledním semináři Vám nabízíme další termín konání semináře u nás v G. P. S. Ofa v Černošicích. Dne 16.11.2018 od 10:00 do 16:0 hod Podrobné informace naleznete také...

Seminář Formthotics Systém s workshopem

Seminář Formthotics Systém s workshopem

21. září 2018

Zveme Vás na seminář ke stélkám Formthotics, který se bude konat v prostorách splečnosti G. P. S. Ofa na nové adrese v Černošiciích. Na všechny zájemce se budeme těšit od 10:00 hod., předpokládaný...

XXV. sjezd společnosti RFM-Luhačovice

XXV. sjezd společnosti RFM-Luhačovice

25. května 2018

G. P. S. Ofa s. r. o. se zůčastní jako vystavovatel sjezdu společnosti rehablilitační a fyzikální medicíny konaný ve dnech 25.-26.5.2018 v Kongresovém sále Městského domu kultury Elektra v...

64. kongres českých a slovenských dětských chirurg

64. kongres českých a slovenských dětských chirurg

23. května 2018

G. P. S. Ofa s.r.o. se účastní jako vystavovatel a je jedním ze sponzorů kongresu Budeme představovat systém TL-HEX_TRUELOK HEXAPOD System a JuniOrtho eight-Plate system. odkaz na web kongresu

ZÁKLADY CHIRURGIE RUKY

14. dubna 2018

Česká společnost chirurgie ruky ČLS JEP pořádá ve dnech 14.-15.4 2018 kurz Základy chirurgie ruky výukové centrum LF UK v areálu FN Hradec Králové. G. P. S. Ofa s.r.o. je hlavním partnerem...

Inzerce

Chung Shi Pohodlný a zdravý nákup desimg/banner_zilniKlinika.gif" alt="Žilní klinika" title="Žilní klinika" width="160" height="34" /> ?>

Vyhledávání

Aktuality

Push Sports

Push Sports

7. listopadu 2017

Otevřeli jsme pro Vás specializovaný e-shop Push Sports. Kompletní nabídka sportovních bandáží pro Váš sport!

IV. Mezioborová konference s mezinárodní účastí

IV. Mezioborová konference s mezinárodní účastí

17. října 2017

KOMLEXNÍ PŘÍSTUP K REHABILITACI DÍTĚTE 27.10.2017 v Hotelu DUO, Praha 9 Společnost G. P. S. Ofa s.r.o. se...

SEMINÁŘ FORMTHOTICS SYSTÉM

SEMINÁŘ FORMTHOTICS SYSTÉM

5. října 2017

Zveme Vás na seminář Formthotics systém, 29. listopadu 2017 od 13:00 do 18:00 hodin v prostorách firmy IPSOS s.r.o.,...

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

17. srpna 2017

Také v letošním roce se účastníme jako vystavovatel na podzimním veletrhu World of Beauty and Spa v Pražským...

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

12. července 2017

Termín podzimní akce - 8. - 9. září - se blíží. Nebude chybět mistrovství ČR v líčení, maskérská škola, air brush,...

Zdvihová kotníková ortéza PUSH Ortho AFO

Zdvihová kotníková ortéza PUSH Ortho AFO

2. ledna 2017

Od 1.1.2017 je naše zdvihová ortéza PUSH Ortho AFO plně hrazena zdravotními pojišťovnami pod kódem 0136306. Push...

XL Dlahy Aptus Radius 2.5

XL Dlahy Aptus Radius 2.5

3. dubna 2015

Nabídku dlah pro distální radius rozšiřují tři dlahy XL (20/25/29 otvorů). Kromě délky, anatomického tavaru, offset...

Dětská bandáž PUSH AEQUI Junior

Dětská bandáž PUSH AEQUI Junior

1. dubna 2015

Kotníková ortéza Aequi Junior zajišťuje účinnou mechanickou oporu a zároveň komfort uživatele. Je určena pro případy...

V naší nabídce

Medartis Arex Ofa Bamberg Vaco Ped Formthotics
Design by Luděk Stoličný