Bandáž PSB® na palec

Velikosti palcové bandáže

(rozlišuje se pravý a levý palec)

 

Bandáž PSB®na palec poskytuje oporu palci, pokud je v důsledku vymknutí základní kloub palce nestabilní. Pásky bandáže působí proti vůli způsobené poškozenými vazy. Bandáž nabízí kloubu ochranu i proti nárazům. Nepoškozený kloub palce zůstane volný a pásky jsou natolik nastavitelné, že je možno s palcem vcelku neomezeně pohybovat. Stejně tak zůstává bez omezení i zápěstí, takže bandáž je pro sport velmi vhodná. Bandáž se nasazuje snadno a její nasazení zvládnete sami.

Něco o poraněních palce

Palcová bandáž

U sportovců dochází k poranění palce ruky poměrně často. Většinou se tak stane v důsledku pádu či srážky, často také při snaze pádu zabránit. Velice často je palec poraněn při tenise, hokeji nebo při lyžování. Palec je přitom stlačen příliš do strany a dozadu. Prudkým pohybem směrem od ukazováčku se pouzdro základního kloubu palce natrhne nebo roztrhne. Téměř vždy po takovém poranění dlouhodobě (a nebo i trvale) přetrvávají potíže. Je to způsobeno příliš velkou vůlí v poškozeném vazu. Nejmarkantnějším příznakem je (vedle bolesti) nestabilita. Často je pak bolestivý jakýkoliv pohyb nebo namáhání palce (například i při uchopení tužky), což způsobuje nepříjemné potíže i v „běžném“ životě, nejenom při sportu.

Upnutí palcové bandáže

Často se s tímto poraněním palce setkáváme u lyžařů, takže vznikl výraz lyžařský palec. Ale také u brankářů a u míčových sportů, u nichž je třeba chytat míč palcem pevně za míčem (házená, korfbal, basketbal, volejbal) se s tímto poraněním setkáváme poměrně často.

 

Jednou z často volených forem terapie je tejpování nebo sádrování. Někdy je nutná operace. Potom je možné začít s rehabilitací. Nejběžnější rehabilitační cvičení se zaměřují na opětovné získání síly při stisku a úchopu (omezení nestability). Pomocí specifických cviků se tak trénují svaly palce.

Upínací pásky bandáže na palec

Při sportování to ale nestačí, protože pohybová vychýlení palce se nedají podchytit pouze svaly. Aby byl kloub při sportu chráněn a předešlo se opakovanému poškození, je možné používat tejpovací bandáž, při které ukazováček slouží jako dlaha (body splinting). Mnohem jednodušeji si ale sportovec pomůže, pokud použije sportovní bandáž na palec.

 

Bandáž PSB® na palec se nejčastěji používá při takzvaném lyžařském palci - jedná se o chronickou nestabilitu (vůli) jako důsledek poranění na vnitřní straně kloubu palce. Bandáž je speciálně vyvinutá pro základní kloub palce (nazývaný také MCP I).

 

Pokud je Vaším problémem Rhizartróza, arthróza kořenového kloubu palce, podívejte se na bandáž PUSH ortho CMC - produkt vyvinutý speciálně pro tuto indikaci.

 

Bandáž neposkytuje žádnou specifickou oporu palcové strany zápěstí a proto je méně vhodná při zánětech kloubů (např. revma) nebo při artróze, a při zánětech šlachy a šlachového aparátu.

 

Nejsou ale známy okolnosti, při nichž by nebylo možné tuto bandáž použít. Varovným signálem je ovšem vždy bolest. Při přetrvávajících bolestech nebo jiných symptomech, pro které není žádné opodstatnění, byste se vždy měli poradit se svým praktickým lékařem, fyzioterapeutem nebo sportovním terapeutem.

Ochrana při házenéBandáž při lyžování
Eshop

Vzdělávací akce

Seminář Formthotics Systém s workshopem

Seminář Formthotics Systém s workshopem

16. listopadu 2018

Pro velký zájem o účast na posledním semináři Vám nabízíme další termín konání semináře u nás v G. P. S. Ofa v Černošicích. Dne 16.11.2018 od 10:00 do 16:0 hod Podrobné informace naleznete také...

Seminář Formthotics Systém s workshopem

Seminář Formthotics Systém s workshopem

21. září 2018

Zveme Vás na seminář ke stélkám Formthotics, který se bude konat v prostorách splečnosti G. P. S. Ofa na nové adrese v Černošiciích. Na všechny zájemce se budeme těšit od 10:00 hod., předpokládaný...

XXV. sjezd společnosti RFM-Luhačovice

XXV. sjezd společnosti RFM-Luhačovice

25. května 2018

G. P. S. Ofa s. r. o. se zůčastní jako vystavovatel sjezdu společnosti rehablilitační a fyzikální medicíny konaný ve dnech 25.-26.5.2018 v Kongresovém sále Městského domu kultury Elektra v...

64. kongres českých a slovenských dětských chirurg

64. kongres českých a slovenských dětských chirurg

23. května 2018

G. P. S. Ofa s.r.o. se účastní jako vystavovatel a je jedním ze sponzorů kongresu Budeme představovat systém TL-HEX_TRUELOK HEXAPOD System a JuniOrtho eight-Plate system. odkaz na web kongresu

ZÁKLADY CHIRURGIE RUKY

14. dubna 2018

Česká společnost chirurgie ruky ČLS JEP pořádá ve dnech 14.-15.4 2018 kurz Základy chirurgie ruky výukové centrum LF UK v areálu FN Hradec Králové. G. P. S. Ofa s.r.o. je hlavním partnerem...

Inzerce

Chung Shi Pohodlný a zdravý nákup desimg/banner_zilniKlinika.gif" alt="Žilní klinika" title="Žilní klinika" width="160" height="34" /> ?>

Vyhledávání

Aktuality

Push Sports

Push Sports

7. listopadu 2017

Otevřeli jsme pro Vás specializovaný e-shop Push Sports. Kompletní nabídka sportovních bandáží pro Váš sport!

IV. Mezioborová konference s mezinárodní účastí

IV. Mezioborová konference s mezinárodní účastí

17. října 2017

KOMLEXNÍ PŘÍSTUP K REHABILITACI DÍTĚTE 27.10.2017 v Hotelu DUO, Praha 9 Společnost G. P. S. Ofa s.r.o. se...

SEMINÁŘ FORMTHOTICS SYSTÉM

SEMINÁŘ FORMTHOTICS SYSTÉM

5. října 2017

Zveme Vás na seminář Formthotics systém, 29. listopadu 2017 od 13:00 do 18:00 hodin v prostorách firmy IPSOS s.r.o.,...

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

17. srpna 2017

Také v letošním roce se účastníme jako vystavovatel na podzimním veletrhu World of Beauty and Spa v Pražským...

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

Veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA

12. července 2017

Termín podzimní akce - 8. - 9. září - se blíží. Nebude chybět mistrovství ČR v líčení, maskérská škola, air brush,...

Zdvihová kotníková ortéza PUSH Ortho AFO

Zdvihová kotníková ortéza PUSH Ortho AFO

2. ledna 2017

Od 1.1.2017 je naše zdvihová ortéza PUSH Ortho AFO plně hrazena zdravotními pojišťovnami pod kódem 0136306. Push...

XL Dlahy Aptus Radius 2.5

XL Dlahy Aptus Radius 2.5

3. dubna 2015

Nabídku dlah pro distální radius rozšiřují tři dlahy XL (20/25/29 otvorů). Kromě délky, anatomického tavaru, offset...

Dětská bandáž PUSH AEQUI Junior

Dětská bandáž PUSH AEQUI Junior

1. dubna 2015

Kotníková ortéza Aequi Junior zajišťuje účinnou mechanickou oporu a zároveň komfort uživatele. Je určena pro případy...

V naší nabídce

Medartis Arex Ofa Bamberg Vaco Ped Formthotics
Design by Luděk Stoličný